Festival Cyklocestovanie

Celoslovenský festival o cyklocestovaní s medzinárodnou účasťou.


Z histórie festivalu

Festival vznikol po vzore českého sesterského festivalu Cyklocestování, ktoré už dlhšiu dobu organizuje cyklocestovateľ Martin Stiller. S myšlienkou založiť podobný festival aj na Slovensku prišiel novinár Miloš Majko a spoločne s Erikom Štefanekom sa rozhodli usporiadať nultý ročník tohoto festivalu v Seredi, v roku 2015. Keďže sa našlo množstvo priaznivcov, či už z radov cestovateľov, alebo divákov, festival sa uskutočnil aj druhýkrát na jeseň roku 2015. Z podujatia sa stala tradícia, a v roku 2016 sa uskutočnil už tretí ročník.

Zo sedla bicykla sa najlepšie spoznáva svet..

Cestovanie po svete na bicykli je nepochybne dobrodružstvo plné krásnych momentov, zážitkov ale aj nástrah či nebezpečných situácií. Všetko záleží od toho, kam sa cestovateľ vyberie a aj od dĺžky svojej cesty. Na našom festivale Cyklocestovanie sa snažíme vyberať prednášky od našich hostí z rôznych kútov sveta a pre návštevníkov tak priniesť širokú paletu závidenia hodných prednášok spojených s foto a video dokumentáciami. Festival sa snažíme z roka na rok zlepšovať, či už kvôli stále väčšiemu počtu priaznivcov, alebo kvôli jeho rastúcej popularite.

Uvedomujeme si, že každý cestovateľ chce na mieste tomu hodnom prezentovať svoju cestu, pochváliť sa krásnymi fotkami, porozprávať zážitky a možno motivovať druhých k absolvovaní podobného dobrodružstva. Chceme im aj v budúcnosti poskytnúť ideálny priestor v prostredí cyklocestovateľskej komunity a medzi ľuďmi, ktorých podobné dobrodružstvá zaujímajú a lákajú. Chceme aby sa z nášho prvého cyklocestovateľského festivalu na Slovensku stala tradícia a podujatie získalo na kvalite a reputácii.


festival Cyklocestovanie festival Cyklocestovanie festival Cyklocestovanie festival Cyklocestovanie

festival Cyklocestovanie festival Cyklocestovanie festival Cyklocestovanie festival Cyklocestovanie

O festivale

Festival vznikol v roku 2015 ako sesterský českému festivalu Cyklocestování. Za jeho založením stoja dve občianske združenia oz Mám rád cyklistiku a oz Občan rozhodni.

Mám rád cyklistiku
Občan rozhodni

Najbližšie udalosti

Hlavný festival Cyklocestovanie 2017
Termín konania 11.11.2017 - TRNAVA

Registrujte sa!

Budeme radi ak nám o svojich cestách po svete na bicykli dáte vedieť, ideálne prostredníctvom nášho formulára na tomto odkaze.
Môžete nás však kontaktovať aj mailom alebo telefonicky cez naše menu Kontakt.
Tešíme sa na vás.

Kontaktujte nás

 • Telefón:
  (+421) 0910 189 800
            (+421) 0907 277 777
 • Email:
  festival@cyklocestovanie.sk
 • Adresa:
  oz Mám rád cyklistiku
  Mlynárska 37/27
  926 01 Sereď / Slovensko